Oferta sprzedaży dotyczy dochodowego, nadmorskiego gospodarstwa agroturystycznego. Obiekt znajduje się w miejscowości Naćmierz (woj. zachodniopomorskie), tuż pod Jarosławcem.

Gospodarstwo składa  się z 2 budynków mieszkalnych – łącznie 7 pokoi, 7łazienek i 2 kuchnio-jadalnie.

Pierwszy budynek to dom parterowy, o pow. zabudowy 122 mkw., wybudowany w 2009 r., niepodpiwniczony, dach kryty blacho dachówką. Znajdują się w nim: 3 pokoje z łazienkami oraz duża kuchnio-jadalnia z wyjściem na taras i zejściem do ogrodu. (służąca również za salkę wykładową). Obecnie jadalnia pełni także funkcję salki wykładowej podczas szkoleń. Wszystkie 3 pokoje wynajmowane są gościom.

Drugi budynek to dom dwukondygnacyjny, o pow. zabudowy 90 mkw., wybudowany przed 1939 r., ze stylowymi skosami i belkami zachowanymi wewnątrz pokoi. Budynek ten jest niepodpiwniczony, dach kryty blacho dachówką. Na parterze znajdują się 2 pokoje z łazienkami, kuchnia i korytarz; na piętrze są 2 pokoje z łazienkami, kącik herbaciano-kawowy oraz 2 małe pomieszczenia gospodarcze (schowki na pościel, środki czystości itp.). Obecnie jeden z dolnych pokoi, kuchnia i łazienka stanowią mieszkanie właściciela, a pozostałe 3 pokoje  wynajmowane są gościom.

Na przestrzeni ostatnich trzech lat, odmalowano wszystkie pokoje, nałożono nowy tynk zewnętrzny, zakupiono część nowych mebli i zaaranżowano ogród. W budynkach jest instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, telefoniczna i internet.

Nieruchmość posiada również kotłownię (wspólną dla obydwu budynków), z piecem na ekogroszek z zasobnikiem na ok. 120kg lub możliwością palenia drewnem.

Do nieruchomości należy także duży murowano – drewniany budynek gospodarczy (70 mkw), w którym wydzielono kilka osobnych praktycznych pomieszczeń. Jednym z nich jest kurnik z wybiegiem, w którym hodujemy drób ozdobny z największą naszą dumą – białym pawiem. Jest tam również garaż na 1 samochód, dwa mniejsze pomieszczenia i jedno bardzo duże, do dowolnego zagospodarowania.

Dodatkowym udogodnieniem jest wygrodzony kojec dla dużego psa, z piaszczystym podłożem, co ułatwia utrzymanie czystości. Na terenie posesji znajduje się również miejsce do suszenia prania, miejsce na ognisko, miejsce pod grilla, utwardzony plac parkingowy, ogrodzony teren zielony do rekreacji indywidualnej  oraz mały pawilon (może służyć np. jako składzik na narzędzia).

Nieruchomość składa się z 2 opłotowanych działek o łącznej powierzchni 7716 mkw . Plac przy budynkach został utwardzony pozbrukiem  i ogrodzony bramami wjazdowymi z każdej ze stron, co ułatwia gościom, wyjazdy i powrotny z jednodniowych wycieczek po okolicy. Budynki są zadbane - pokoje zostały niedawno pomalowane, w spokojnych tonacjach ziemi. Warto podkreślić, że wszystkie 7 pokoi posiada własne łazienki z prysznicami. W pięciu z nich oraz na korytarzu - na ścianach wymalowano profesjonalne murale, co nadaje całemu gospodarstwu niepowtarzalny, artystyczny klimat.  

Swojską atmosferę gospodarstwa, zapewniają także nasadzone kwiaty - m.in. malwy i róże oraz drzewa i krzewy iglaste jak i owocowe. Co roku nowy gospodarz, będzie mógł się cieszyć zaprawami z wybornych jabłoni, śliwek, wiśni i grusz. Jest także miejsce na prowadzenie własnego ogródka warzywnego. Ogrodzony, duży plac, porośnięty trawą jak dotąd jest miejscem rekreacyjnym, ale przyszłemu właścicielowi może posłużyć jako grunt pod postawienie np. domków letniskowych, czy pod pole campingowe.  Warto także zagospodarować duży budynek gospodarczy np. pod salę biesiadno-szkoleniową.

Informacje o okolicy: Nacmierz to niewielka miejscowość turystyczna, położona na terenie gminy Postomino, w odległości 4 km od Jarosławca (morze), 20 km od Darłowa i 20 km od Sławna. Nad morze dojeżdża się samochodem w 5min, podobnie nad Jezioro Wicko lub z drugiej strony Jezioro Kopań. Tuż za płotem mamy tereny spacerowe przez łąki, pola i lasy. Lokalna zabudowa jest zwarta, skoncentrowana wzdłuż głównej drogi, prowadzącej nad morze. Jest to sielankowe miejsce do wypoczynku, wokół cisza i spokój, czyste powietrze oraz Bałtyk. Nacmierz leży w strefie chronionego krajobrazu, tuż przy prezentowanej Państwu nieruchomości biegnie szlak rowerowy. Dojazd do nieruchomości drogą asfaltową. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się sklep spożywczy i nowo wybudowana w 2018 r. Świetlica Wiejska z Remizą Strażacką. W odległości około 100m od działki znajduje się przystanek autobusowy. Dogodny dojazd autobusem (jest kilka przystanków autobusowych oraz kursuje prywatny bus). W Naćmierzu przez cały rok funkcjonuje także piekarnia i stolarnia.

 

Dotychczas gospodarstwo funkcjonowało jako agroturystyka przyjazna zwierzętom. Nie mieliśmy problemów z klientami- gościliśmy  ludzi z niedalekiego sąsiedztwa, odległej Polski a nawet zza granicy. W związku z ciągłym rozwojem okolicy, rokujemy naszej lokalizacji dalsze powodzenie na rynku turystycznym. Nieruchomość musimy sprzedać z przyczyn zdrowotnych. Prezentowane Państwu gospodarstwo agroturystyczne to dobra inwestycja, zdecydowanie nadaje się na rodzinny biznes. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki znajdują się na terenie zabudowy zagrodowej istniejącej i projektowanej, dopuszcza się nieuciążliwe urządzenia przetwórstwa rolno-spożywczego i produkcji rolniczej oraz agroturystykę.

 

 

Ogólne warunki
Rynek: Wtórny
Cena: 850 000 PLN
Pow. całkowita: 300.00 m²
Pow. działki: 7716.00 m²
Cena za m²: 2 833 PLN
Liczba pokoi: 7
Liczba pięter: 1
Opis budynku
Stan budynku: Bardzo dobry
Bezpieczeństwo
Strzeżone: Tak
Standard
Rodzaj ogrzewania: Etażowe
Balkon: Brak
Internet: Tak
Umeblowane: Tak
Piwnica: Nie
Gaz: Brak
Kanalizacja: W budynku
Woda: W budynku
Pomieszczenia
Parking/Garaż
Parking: Miejsce parkingowe
Garaż: Garaż

Kalkulator opłat

Prowizja biura Dla kupującego zawsze 0%
%
Opłaty notarialne
Opłata za wypisy aktu: 6,00 PLN za 1 stronę + 23% VAT

Opiekun oferty