Obiekty i lokale użytkowe na sprzedaż


Obiekt w porcie morskim Darłowo.

Działka położona na terenie portu morskiego, z gotowym projektem pensjonatu z 18 apartamentami.

Nieruchomość położona na terenie portu morskiego w Darłowie, w górnej jego części, w bliskim sąsiedztwie basenu portowego z przystanią jachtową i toru wodnego prowadzącego do wyjścia na pełne morze. Na terenie mariny znajdują się dwa pływające pomosty cumownicze, z możliwością skorzystania z energii elektrycznej i wody.

Działka gruntu o powierzchni 526 mkw., zabudowana budynkiem byłej kantyny rybackiej o powierzchni zabudowy 281 mkw. Budynek murowany, wolno stojący, jednokondygnacyjny, wybudowany z cegły w latach 70-tych. Strop stalowy, dach płaski kryty blachą ocynkowaną. Okna aluminiowe, drzwi zewnętrzne stalowe, drzwi wewnętrzne drewniane.

W budynku jest 6 pomieszczeń, kuchnia, 2 toalety, łazienka z prysznicem i korytarz. W obiekcie jest instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna.

Nieruchomość znajduje się na działce gruntu w nieregularnym kształcie o długości ok. 35 m i szerokości ok. 13 i 20 m.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren usług turystyki, oznaczony symbolem UT.4. o przeznaczeniu podstawowym: usługi turystyki, gastronomii, usługi podstawowe, usługi handlu o powierzchni sprzedaży do 50 mkw., usługi zdrowia, usługi odnowy biologicznej, baza zabiegowa wraz z pokojami wypoczynkowymi, zabudowa apartamentowa, usługi sportu i rekreacji, z dopuszczeniem jednego mieszkania dla właściciela obiektu o maksymalnej powierzchni do 100 mkw. Dopuszcza się realizację zabudowy zwartej.

Maksymalna powierzchnia zabudowy do 75% powierzchni działki, wskaźnik intensywności zabudowy od 0,5 do 2,25, powierzchnia biologicznie czynna nie mniejsza, niż 10% pow. działki. Zabudowa do 3 kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe, wysokość budynku do 12 m. Dopuszcza się stosowanie dachów stromych z kalenicami równoległymi lub prostopadłymi do linii zabudowy i/lub dachów płaskich.

Na terenie działki jest studnia artezyjska o głębokości 158 m, ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 5 000 l, z wodą oligoceńską. 

Działka w użytkowaniu wieczystym do dnia 5 grudnia 2089 r.

 

Ogólne warunki
Rynek: Wtórny
Cena: 560 000 PLN
Pow. całkowita: 281.00 m²
Pow. działki: 526.00 m²
Cena za m²: 1 993 PLN
Liczba pokoi: 6
Piętro: 1
Liczba pięter: 1
Opis budynku
Rodzaj budynku: Obiekt komercyjny
Stan budynku: Do adaptacji
Bezpieczeństwo
Kraty: Tak
Standard
Rodzaj ogrzewania: Brak
Balkon: (Brak informacji)
Internet: Nie
Umeblowane: Nie
Piwnica: ---
Gaz: W drodze
Kanalizacja: W budynku
Woda: W budynku
Pomieszczenia
Parking/Garaż
Parking: Ogólnodostępny
Garaż: Brak garażu

Kalkulator opłat

Prowizja biura Dla kupującego zawsze 0%
%
Opłaty notarialne
Opłata za wypisy aktu: 6,00 PLN za 1 stronę + 23% VAT