Obiekty i lokale użytkowe na sprzedaż


Ośrodek wypoczynkowy nad morzem.

Ośrodek wypoczynkowy KORSARZ, położony w odległości 150 m od morskiej plaży, w centrum miejscowości turystycznej Darłówko.

Na terenie ośrodka znajdują się trzy, wolno stojące budynki, dwa z nich o charakterze pensjonatowym (nr 6 i 6A) i jeden budynek gospodarczy (nr 6B).

Budynek nr 6, to obiekt o dwóch kondygnacjach nadziemnych z poddaszem użytkowym i część jednokondygnacyjna, w której jest restauracja o pow. 130 mkw. i sala konferencyjna o pow. 120 mkw. Jest możliwość łączenia tych sal. Budynek wybudowany w 1999 r., dach dwuspadowy kryty blachodachówką. Okna PCV, drzwi wewnętrzne płytowe. Na podłogach terakota i panele podłogowe. W obiekcie jest 13 pokoi z łazienkami, w tym dwa studia i 1 apartament 2-pokojowy, łącznie 40 miejsc noclegowych. Powierzchnia użytkowa budynku 1 450 mkw., pow. zabudowy 548 mkw.

Budynek nr 6A, to obiekt o dwóch kondygnacjach nadziemnych, częściowo podpiwniczony, wybudowany w latach przedwojennych, w ostatnich latach gruntownie wyremontowany. Dach dwuspadowy kryty papą, okna PCV, drzwi drewniane i płytowe. Na podłogach panele podłogowe i terakota. W obiekcie jest 19 pokoi z łazienkami, łącznie 53 miejsca noclegowe. Powierzchnia użytkowa budynku 528 mkw., pow. zabudowy 288 mkw.

W budynkach jest instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa. Ogrzewanie z własnej kotłowni gazowej.

Budynek gospodarczy nr 6B, parterowy, z poddaszem, niepodpiwniczony, wybudowany w latach przedwojennych. Dach dwuspadowy kryty papą. W budynku jest instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Powierzchnia użytkowa 160 mkw., pow. zabudowy 88 mkw. Budynek ten jest obiektem zabytkowym chronionym ustaleniami planu, dopuszcza się adaptacje na funkcje zgodną z planem.

Ośrodek czynny cały rok, przystosowany do obsługi turystycznej dla 110 osób. W ośrodku organizowane są pobyty wczasowe dla rodzin, obozy sportowe, kolonie, zielone szkoły i inne, wg potrzeb.

Działki, na których stoją budynki, tworzą łacznie grunt o pow. 4 800 mkw., w użytkowaniu wieczystym, w kształcie zbliżonym do prostokąta o wymiarach ok. 60 x 80 m. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego leżą one na terenie zabudowy obiektami zamieszkania zbiorowego (hotele, pensjonaty, domy z apartamentami, domy wczasowe)  z usługami; zabudowa obiektami hotelarskimi, koncentracja usług turystycznych. Istniejąca zabudowa obiektami hotelarskimi do zachowania, dopuszcza się wyburzenia, rozbudowę, przebudowę dla funkcji usług turystycznych. Powierzchnia zabudowy do 50% pow. działki, ilość kondygnacji nadziemnych max. 3, trzecia w poddaszu, wysokość zabudowy do 12,5 m. Udział powierzchni biologicznie czynnej min. 30% pow. działki. 

Teren nieruchomości ogrodzony, oświetlony i zagospodarowany. Teren wokół budynków utwardzony asfaltem, z miejscami parkingowymi i placami dojazdowymi.

Lokalizacja nieruchomości jest bardzo korzystna, ma ona bezpośredni dostęp do ul. Conrada i sąsiaduje z ul. Słowiańską. W bliskim sąsiedztwie jest port rybacki z przystanią jachtową, latarnia morska, most rozsuwany i spacerowe molo.

 

Ogólne warunki
Rynek: Wtórny
Cena: 4 990 000 PLN
Pow. całkowita: 2138.00 m²
Pow. działki: 4800.00 m²
Cena za m²: 2 334 PLN
Liczba pokoi: 32
Piętro: parter
Liczba pięter: 1
Opis budynku
Stan budynku: Bardzo dobry
Bezpieczeństwo
Strzeżone: Tak
Drzwi antywłamaniowe: Tak
Recepcja: Tak
Kraty: Tak
Standard
Rodzaj ogrzewania: Gazowe
Balkon: (Brak informacji)
Internet: Tak
Umeblowane: Tak
Piwnica: ---
Gaz: W budynku
Kanalizacja: W budynku
Woda: W budynku
Pomieszczenia
Parking/Garaż
Parking: Miejsce parkingowe
Garaż: Brak garażu

Kalkulator opłat

Prowizja biura Dla kupującego zawsze 0%
%
Opłaty notarialne
Opłata za wypisy aktu: 6,00 PLN za 1 stronę + 23% VAT