Obiekty i lokale użytkowe na sprzedaż


Hotel z bezpośrednim dostępem do morskiej plaży.

Budynek usług turystycznych z restauracją i kawiarnią i salą balową dla 140 gości, wybudowany w 1814 r., w ostatnich latach odnowiony i odrestaurowany. Hotel położony jest bezpośrednio przy głównym wejściu na plażę po wschodniej stronie Darłówka.

Obecne Apollo, to były budynek wczasowy Antena 1, który rozbudowano, zmodernizowano część kuchenną, salę balową, przebudowano układ ścian w budynku tworząc pokoje z łazienkami. Wykonano nowy strop i dach, wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne oraz dobudowano kawiarnie widokową z dwukondygnacyjną rotundą. Zamontowano windę i przystosowano obiekt dla osób niepełnosprawnych. Hotel z 17 pokojami dla gości, o łącznej powierzchni użytkowej budynku 1 659,28 mkw. Budynek jest podpiwniczony, w piwnicy jest kotłownia z piecem gazowym.

Na parterze znajduje się restauracja, kawiarnia, sala balowa ze schodami prowadzącymi na antresolę, recepcja, 2 pokoje gościnne z łazienkami i pomieszczenia biurowe. Kawiarnia oraz restauracja są dostępne również dla gości spoza hotelu, z restauracji i kawiarni są wyjścia na zewnętrzny taras, który prowadzi na plażę.

Na I piętrze jest 7 pokoi z łazienkami w tym 2 dwupokojowe apartamenty. Na poddaszu są 4 pokoje z łazienkami, jeden dwupokojowy apartament z łazienką i dwupokojowy apartament z zewnętrznym tarasem. Wszystkie pokoje mają balkoniki.

Posadzki marmurowe, bądź z drewna egzotycznego, w pokojach gościnnych parkiet z drewna egzotycznego. Wszystkie schody wewnętrzne z okładziną marmurową. Okna i drzwi z drewna mahoniowego, parapety marmurowe. Pokrycie dachu gontem. Ściany głównie tapetowane, w salach restauracyjnych płyty marmurowe. Wszystkie pomieszczenia klimatyzowane, z dostępem do sieci internetowej i TV. Hotel z systemem informatycznym zarządzającym kompleksowo obiektem.

Obok budynku hotelu jest budynek gospodarczy wolno stojący, jednokondygnacyjny, użytkowany jako pomieszczenia pomocnicze dla budynku głównego. Budynek murowany, o powierzchni użytkowej 63,10 mkw. Obok budynku jest wjazd na teren parkingu z nawierzchnią z kostki brukowej.  

Hotel czynny cały rok, przystosowany do obsługi turystycznej dla 58 osób. Na terenie hotelu organizowane są szkolenia, konferencje, uroczystości okolicznościowe typu wesela, komunie, jubileusze, czy Bale Sylwestrowe.

Teren wokół hotelu i tarasy prowadzące na plażę wyłożono kostką brukową.

Działka, na której stoją budynki jest o powierzchni 3 865 mkw., w nieregularnym kształcie o wymiarach ok. 55 x 80 m.

Jest możliwość rozbudowy i przebudowy hotelu. Dokumentacja dotycząca rozbudowy do wglądu w siedzibie biura.

Budynek figuruje w ewidencji konserwatorskiej i jest chroniony prawem, zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

 


Ogólne warunki
Rynek: Wtórny
Cena: 12 500 000 PLN
Pow. całkowita: 2033.00 m²
Pow. działki: 3865.00 m²
Cena za m²: 6 149 PLN
Liczba pokoi: 17
Piętro: 2
Liczba pięter: 2
Opis budynku
Rodzaj budynku: Obiekt komercyjny
Stan budynku: Bardzo dobry
Bezpieczeństwo
Strzeżone: Tak
Monitoring: Tak
Drzwi antywłamaniowe: Tak
Recepcja: Tak
Standard
Rodzaj ogrzewania: Gazowe
Balkon: (Brak informacji)
Internet: Tak
Umeblowane: Tak
Piwnica: ---
Gaz: W budynku
Kanalizacja: W budynku
Woda: W budynku
Pomieszczenia
Parking/Garaż
Parking: Strzeżony
Garaż: Brak garażu

Kalkulator opłat

Prowizja biura Dla kupującego zawsze 0%
%
Opłaty notarialne
Opłata za wypisy aktu: 6,00 PLN za 1 stronę + 23% VAT