Teren inwestycyjny nad morzem.

Teren położony w obszarze strefy urbanizacyjnej miasta Darłowo, przy skrzyżowaniu głównych dróg z wyjazdem w kierunku na Sławno, Słupsk i Koszalin.

Nieruchomość składa się z 3 działek gruntu w użytkowaniu wieczystym, zabudowanych budynkiem hali produkcyjnej i budynkiem byłej kotłowni.

Budynek hali produkcyjnej parterowy, o konstrukcji murowanej ze stropami żelbetonowymi, w części o konstrukcji stalowej z obudowaniem z płyt warstwowych, wybudowany w latach 2005-2007 r., rozbudowany w 2016 r.

Dach o konstrukcji stalowej, pokrycie z blachy stalowej trapezowej. Do budynku wykonano przybudówki wiaty stalowej o funkcji magazynowej, o konstrukcji stalowej z dachem pokrytym blachą trapezową oraz pomieszczenia ekspedycji z rękawem do podjazdu samochodu, o konstrukcji stalowej obudowanej płytą obornicką.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku 1 080,73 mkw.

Dawniej w budynku była przetwórnia ryb, znajdują się tutaj 2 chłodnie, 2 hale produkcyjne (w jednej hali są 2 tunele zamrażalnicze), pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia socjalne, szatnie i pomieszczenia biurowe. Podłogi w części biurowej i socjalnej z terakoty, w części produkcyjnej i magazynowej posadzka betonowa przemysłowa.

W budynku jest instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o., gazowa, klimatyzacja w części socjalnej i telefoniczna. Ogrzewanie z kotłowni w sąsiednim budynku z kotłem na paliwo stałe, z odzysku ciepła sprężarek i elektryczne wspomagające.

Budynek byłej kotłowni z pomieszczeniami pomocniczymi do obsługi kotłowni (obecnie warsztat samochodowy) o łącznej powierzchni użytkowej 373,63 mkw. Obiekt parterowy, wolno stojący, wybudowany z cegły w latach 70-tych. Dach dwuspadowy kryty blachą, ocieplony wełną mineralną.

W budynku jest instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna.

Działki, na której znajdują się budynki, stanowią łącznie teren o powierzchni 4 780 mkw., w nieregularnym kształcie, o szerokości ok. 55 m (od strony ul. Kanałowej) i długości ok. 100 m. Ogrodzenie z blachy stalowej trapezowej na słupkach stalowych osadzonych w gruncie. Wjazd na nieruchomość poprzez bramy wjazdowe metalowe, przesuwane automatycznie na pilota, położone na wjeździe od strony ul. Kanałowej i druga od strony Al. Wojska Polskiego.

Teren działek utwardzony, o nawierzchni asfaltowej, z wewnętrzną drogą dojazdową i placem manewrowo-parkingowym.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest na terenie zabudowy usługowej z zabudową mieszkaniową jednorodzinną, oznaczonym symbolem D299U, MN.

Przeznaczenie terenu: usługi komercyjne. Dopuszcza się lokalizację funkcji uzupełniającej – mieszkań dla właścicieli. Dopuszcza się lokalizację funkcji mieszkaniowej wzdłuż ul. Kanałowej. Dopuszcza się likwidację lub przebudowę istniejących obiektów.

Maksymalna wysokość zabudowy 10,5 m - do 3 kondygnacji, przy czym trzecia kondygnacja może być usytuowana wyłącznie w poddaszu. W zabudowie obrzeżnej wzdłuż ulicy Kanałowej dachy dwuspadowe symetryczne o nachyleniu połaci od 400 do 500 w układzie kalenicowym i szczytowym.

Powierzchnia zabudowy maksymalnie 55% pow. terenu, powierzchnia biologicznie czynna minimalnie 20% terenu.

Wzdłuż ul. Kanałowej minimalna powierzchnia wydzielanej działki 600 mkw.

Nieruchomość położona w odległości ok. 700 m od centrum miasta, w sąsiedztwie rzeki Wieprzy i Wyspy Łososiowej. Od południa nieruchomość graniczy ze sklepem Biedronka i zabudową mieszkaniową jednorodzinną.

Lokalizacja terenu, bliskość rzeki, parku i dostępność komunikacyjna stwarzają doskonałe warunki dla inwestora zainteresowanego wybudowaniem tutaj mieszkań lub postawieniem obiektu wielkopowierzchniowego.

 

Ogólne warunki
Rynek: Wtórny
Cena: 3 000 000 PLN
Pow. całkowita: 1454.36 m²
Pow. działki: 4780.00 m²
Cena za m²: 2 063 PLN
Piętro: parter
Opis budynku
Stan budynku: Dobry
Bezpieczeństwo
Strzeżone: Tak
Standard
Rodzaj ogrzewania: Etażowe
Balkon: (Brak informacji)
Internet: Tak
Umeblowane: Nie
Piwnica: ---
Gaz: W budynku
Kanalizacja: W budynku
Woda: W budynku
Pomieszczenia
Parking/Garaż
Parking: Miejsce parkingowe
Garaż: Brak garażu

Kalkulator opłat

Prowizja biura Dla kupującego zawsze 0%
%
Opłaty notarialne
Opłata za wypisy aktu: 6,00 PLN za 1 stronę + 23% VAT

Opiekun oferty